Kuidas tellida beebimonitor Amazonist?

Nagu sa juba ilmselt lugesid, on kõikide tuntud beebimonitoride tootjate kaubad müügil ka Eesti tehnikapoodides. Lai valik tooteid on Hansaposti, Euronicsi ja ja Kaup24.ee lehelt. Tegu on Eestlaste lemmik internetipoodidega. Kõlpsates ülaltoodud linkidele jõuad ilma suure vaevate otse Hansaposti ja Kaup24.ee beebimonitoride sektsiooni.

Kui aga soov on tellida kaup välismaalt, siis soovitame Amazoni. Järgnevalt toome ära Amazonist kaupade tellimise juhendi.

Amazon.com koos oma erinevates riikides asuvate internetipoodideva on maailma suurim veebikaubamaja, kus on müügil kõikide tuntuimate tootjate beebimonitorid.

NB! Enne kui asud tooteid Amazonist soetama, soovime pöörata tähelepanu, millisest Amazoni asukohariigist kaupa tellima hakkad! Amazoni kaubavalik, hindade valik ja saadavus on riikide lõikes erinev. Nii on Amazonil olemas Amazon.com leht, mis on globaalne leht, kuid peamiselt suunatud suurimatele turgudele ja eelkõige USA turule (kaup on siiski tellitav kõikjale maailmas, kuid paljusid tooteid Eestisse ei toimetata), Amazon.de ja Amazon.uk.co leht, mis on siis suurimad Euroopa Amazonide poed Saksamaal ja Suurbritannias ning nendes poodides müüdav kaup on kättesaadav ka Eesti inimestele.

Miks soetada ostud Amazonist?

Amazon on suur globaalne kaubamaja ning kaupade tellimine Eestisse on mugav, kiire ja sageli märksa odavam, kui tellides tooteid Eesti internetipoodidest.

Mõned olulisemad põhjused, miks tellida beebimonitorid Amazonist:
– Kaupade valik on väga lai.
– Toodetel on põhjalikud kirjeldused ja tutvustused.
– Tellimine on mugav ja kaup tuuakse Eestisse kiiresti.
– Tooted on odavamad, kui Eestis.

Millisest Amazoni veebipoest kaupa tellida?

Soovitame kindlasti Amazon.de ja Amazon.co.uk lehti, kuna need on Euroopa Liidu liikmesriikides asuvad kaubamajad. Neis on arvestatud juba Euroopa Liidu maksudega, tooted peavad olema saanud Euroopa Liidu tsertifikaadi, tarne on kiire ning tarbijakaebusd lahendatakse Euroopa Liidu seadustest lähtuvalt.
Kaupasid võib tellida ka Amazon.com lehelt, kuna seal on sageli tootevalik laiem ning nii mõnedki tooted saadetakse ka Eestisse. Kuid USA lehelt tellides peaks arvestama mitmete asjaoludega, mis teevad USAst kauba tellimise ebamugavaks või kallimaks. Näiteks tooteid ei pruugi sobida Eesti elektrisüsteemiga; toodete hinnad on odavamad, kuid ei sisalda tollimaksusid ning koos tarnekuludega on lõpphind siiski kallis. Lisaks on USAst kauba tellimise aeg pikem, kui Euroopa lehtedelt.

Kuidas teostada ostud Amazonist?

1. Mine lehele Amazoni veebikaumaja lehele

Amazonis on sõltumata asukohariigist registreerimine kõikjal ühetaoliseks tehtud. Kui sisened Saksamaa lehele ja Sa saksakeelt ei valda, vali ülalt menüüst keeleks näiteks inglisekeel. Leht jääb Saksa Amazoniks, kuid kasutajakeel on muudetud. Nüüd leiadd ülalt paremalt menüüst viite „Account & Login“, millele kõlpsates avaneb kasutaja sisse logimise ja registreerimise vaheleht. Sellel lehel vajuta nupule „Crete you Amazon account“, millele klõpsates satud registreerimise vormile.

2. Registreeri kasutajaks

Registreerimiseks tuleb sisestada oma nimi, e-mail ja parool. Nii lihtne see ongi, peale nende andmete sisestamist oled Amazoni klient. Vastav kinnitus tuleb ka sinu E-maili peale.

3. Täida oma tarneaadress ja sisesta makseandmed

Kui soovid kohe oma isikuandmeid täiendada, siis vali menüüst sama viide „Account & Login“ ning klõpsa sellel. Ilmuval vaheleht on Sinu kasutajakonto avaleht Amazonis. Siin on võimalik sisestada oma tellitavate kaupade tarneaadressid ja makseviisid. Amazon aktsepteerib Eestis väljastatud MasterCardi ja Visa deebetkaarte. Tarneaadressite ja pangakaartide lisamine on lihtne, järgi Amazoni enda juhiseid.

4. Asu tooteid valima, lisa korvi ja maksa

• Kui sa külastada Amazon.com või Amazon.co.uk lehtesid, siis kogu info sealhulgas tootetuvtustused on inglisekeelsed. Amazon.de lehel on võimalik leht ja menüüd inglisekeelseks teha, kuid tootetutvustused on sageli saksakeelsed. Seega, pööra kindlasti sellele tähelepanu, kas sa ka tootekirjeldusest aru saad.
• Kui sa lähed beebimonitori ostma, siis on sul võimalik leida vastavad tooted Amazoni otsinguribalt, või valides menüüst vastava osakonna („Department“) ning leida tooted sealt.
• Amazon.com ja Euroopa lehtedel on tootevalik aga erinev. Soovitame siiski tellida kaup Euroopa lehtedelt!

Beebimonitoride valik Amazoni kaubamajas

Pakutavate toodete valik Amazoni erinevatel lehtedel on lai ja see erineb väga palju riikide lõikes. Oleme välja toonud ka otseviited beebimonitoride sektsioonidesse:

Beebimonitoride brändide nimekirjad erinevatel Amazoni lehtedel:

• Amazon.com lehel müügis olevad beebimonitorid leiad siit…

• Amazon.co.uk lehel müügis olevad beebimonitorid leiad siit…

• Amazon.de lehel müügis olevad beebimonitoride bärndid leiad siit…

Uus või kasutatud toode?

Kui sirvid tooteid ja oled leidnud sobiva, siis mõnikord pakub Amazon võimalust soetada uue toote asemel kasutatud toode. Tehinika puhul seda väga sageli ei juhtu, peamiselt raamatuid tellides. Kuid kui siiski märkad sellist võimalust, soovitame beebimointori või tehnikatoodete puhul üldiselt soetada siiski uus toode! See tähendab, et saad töötava seadme, millele kehtib garantii.

Nii näiteks pakub Amazon tasuta tarnet tellimustele, mis ületavad teatud ostukorvi maksumust, kuid see kehtib peamiselt uute toodete puhul. Kui ostad kasutatud toote, siis võib olla, et see toode ei tule Amazoni laost vaid kolmandalt osapoolelt. Kui ostad mistahes toote kolmandalt osapoolelt, siis üldiselt on need Amazoni aktsepteeritud partnerid, kuid kindlasti veendu, et partner on saanud häid reitinguid ning on varem sarnaseid tooteid müünud. Seda näed nimekirjast, mille sulle Amazon pakub.

Ostmise protsess Amazonis

Amazon on põhjendatult kasvanud maailma suurimaks kaubamajaks. Tegu on kiire ja väga mugava ostukeskkonnaga, kus kõik käib mõne klõpsuga. Mõned täiendavad juhised, kui oled kauba välja valinud ja selle ostukorvi lisanud.

• Lõpeta tellimus, sisesta oma tarneaadress ja makseviis. Kui oled sobiva kauba välja valinud ja ostukorvi lisanud ja Sa registreerimise hetkel oma kauba tarneaadressi lisanud ei ole, siis on võimalik seda teha nüüd. Sama kehtib krediitkaardi kohta. Sisesta palutud andmed ning liigu edasi samm-sammult järgides Amazoni juhiseid.
• Veendu tellimust kinnitades, palju kauba eest kokku maksad. Amazoni eripära on see, et lõppsummat, mis kaardilt maha arvestatakse (kogu tellimuse maksumus) on võimalik näha alles viimases faasis. Seal on märgitud kõik toote saatmisega seotud kõrvalkulud. Peamiselt on tegu saatmiskuluga, kuid USAst tellimisel on seal ka tollimaksud.
• Makseviisiks sobib pangakaart (MasterCard, Visa). Üldiselt ei erine ostuprotsess eriti sellest, kui tellida kaupa Eesti internetipoodidest. Samasugused sammud tuleb läbida ka Amazonist. Makseviisina on aga siin peamiselt pangakaart (pangamakse) ning internetipanka pangalingi kaudu logima ei pea. Tuleb sisestada lihtsalt oma kaardiandmed.
• Amazonis on võimalik valida mitme tarnviisi vahel (kiirem ja kallim, aeglasem ja odavam). Aeglasema standardmeetodil toimuva tarne puhul jõuab pakk tavaliselt kohale mõne nädalaga. Euroopa Liidus sageli ka kiiremini. Kiiremad tellimused aga täidetakse mõne päevaga. Võib juhtuda, et tellid kauba laupäeval ja teisipäeva hommikul on kaup käes. See kehtib sageli Euroopa tellimuste puhul ja kiiremate tarnete puhul. Tarnet on võimalik ka jälgida, kuna Amazon kasutab transpordipartneritena suuri globaalseid logistikaettevõtteid (näiteks UPS). Kood, mille kaudu oma tellimuse asukohta ja staatust jälgida, saadetakse Sulle peale tellimuse vormistamist e-maili peale.

Kaupade tagastamine

• Vasavalt Euroopa Liidus kehtivatele seadustele on ka Amazon kohustatud nende internetipoest tellitud kaupadele tagama aja, mil tarbijal on võimalik kaubast loobuda, ümber vahetada või tagastada.
• Tutvu kindlasti tellimust tehes Amazoni toodete tagastamise tingimustega! Amazoni veebilehel on välja toodud vastav kaupade tagastamise kord. Selle võtab Amazon ostetud kaubad tagasi 30 päeva jooksul. Millistel tingimustel kaup tagasi võetakse ja kuidas peab vastava tagastamise teostama, on kirjeldatud järgmistes juhistes:

Amazon.com kaupade tagastamise juhis asub siin:
https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=15015721

Amazon.de kaupade tagastamise juhis asub siin:
https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html?nodeId=505560

Amazon.co.uk kaupade tagastamise juhis asub siin:
https://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/ref=hp_201819090_to_201819200_2?nodeId=201819200